Mano pirmasis žiedas (Cryptocoryne pondertifolia)

     Nors pražydėjo jis gan senokai, tačiau pradėsiu nuo jo.

   Savo pirmajį poludariumą įsirengiau vos prieš pusantrų metų, iki tol kriptokorinas augindavau tik akvariume ir žiedo jame neteko sulaukti.

 Taip atrodė mano pirmasis poludariumas skirtas kriptokorinom.Jo įrengimui buvo panaudotas akvariumas, kriptokorinos susodintos į plastikinius vazonėlius.Pajungtas išorinis filtras, šildytuvas pastoviai temperatūrai ir rūko gaminimo aparatėlis-drėgmei palaikyti.

Gyventojai- kelios gupijos, ir kelios rūšys sraigių

Cryptocoryne pondertifolia buvo viena pirmųjų kriptokorinų kurią pasisodinau.Įkėlus ją iš akvariumo į poludariumą ji numetė vos kelis lapus, kiti sėkmingai augo toliau.Ilgai laukti neteko, jau po mėnesio, pasirodė pirmasis žiedas.

Gruntą kuriame tuo metu augo pondertifolia sudarė:50% paprastos durpės, 50% iš akvariumo paimtas, dumblinas gruntas.Taip pat keli šaukšteliai molio.

Cyptocoryne pondertifolia žiedas visu gražumu

Tręšdavau kas kelios savaitės, mikro-makro mišiniu(Fe, trilonas, kalio nitratas, fosfatai, “Daiga”), įdedant visų elementų is akies, tačiau nelabai didelėmis dozėmis.Kh svyruodavo tarp 7-10, o Gh-  apie 9-12.Ph nuo 6,6 iki 7

Taip atrodė poludariumas praėjus maždaug 4 mėnesiam po įrengimo.Pondertifolia per tą laiką žydėjo pastoviai, kas 2 savaites išleisdama po naują žiedą.Dabar šis poludariumas sunaikintas, o pondertifolia sėkmingai auga toliau, tik kitoje vietoje.

  Daugiau informacijos apie Cryptocoryne pontederiifolia

  1. No comments yet.

  1. No trackbacks yet.

*

(Spamcheck Enabled)