ECS 2009

Šiais metais spalio 9 – 11 dieną Göttingen’e, Vokietijoje, teko apsilankyti Europos Kriptokorinų bendruomenės susitikime.Šiais metais įvyko 10 susitikimas, kurio pagrindinis akcentas buvo po beveik 40 metų vėl rasta Cryptocoryne dewitii, Takashige Idei (JP) rado ją Papua Naujojoje Gvinėjoje.Susitikime dalyvavo beveik 40 žmonių, daugiausia iš Vokietijos ir aplinkinių šalių(Danija, Olandija, Čekija…)

Informacija apie ECS

ECS(European cryptocoryne society) yra Europos kriptokorinų augintojų bendruomenė, kuri sukurta ne kaip klubas ar asociacija, todel nėra įstatų ar nario mokesčio.Susitikimai vyksta kartą per metus ir organizuojami narių.Susitikimas organizuojamas visiem ECS draugam patogioje vietoje.
Susitikimo metu nėra vykdoma augalų prekyba. Augalais keičiamasi per pertraukas tarp paskaitų. Visi augalai turi būti su pavadinimais, kilmės apibūdinimais.

ECS buvo įkurta 2000 m. Olandijoje Jan Bastmeijer’io, tiksliam kriptokorinų identifikavimui, augimo sąlygų aprašymams, kriptokorinų sisteniminimui.Iki tol niekas tiksliai nežinojo, kas turejo kokį augalą, iš kurios vietovės augalas kilęs ir tt. nagu:
KB04 C1 apibūdino Cord Hildebrand, Vokietija
K = Kalimantan (Borneo)
B = Barat (Vakarų Borneo)
04 = surinkimo metai(2004)
C1 = Vieta
KB04 C1 = C.striolata

Pirmosios kolekcijos kriptokorinų buvo surinktos žmonių, kurie keliavo į Borneo, Sumatra, Malaizija, Šri Lanka, Indija ir tt. Šie augalai buvo rasti po vandeniu, tačiau dažniausiai laikomi virš vandens.Daugiausia rūgščioje terpeje, kurio pH 4-5, mS / cm, paprastai yra mažiau nei 400.Augalai buvo pargabenti į Europą, tačiau dėl prastų gabenimo sąlygų(ištirpo), nelabai tikslios kilmės(nebeatkuriami naturalūs gyvenimo įpročiai) ir dėl kriptokorinų plėtimo tarp nelabai patyrusių augintojų daugelis kolekcijų prarasta.

Dauguma paplitusių augalų yra surinkta ir aprašyta šių asmenų:
- Prof. De Witt, Wageningen, NL
- Prof. Niels Jacobsen, Copenhagen, DK
- Hr. Jan Bastmeijer, Emmen, NL
- Hr. Sadilek, Brno, CZ
- Hr. Hans Barth Dessau, Germany
-Dr. Josef Bogner, Bot Garten Munich, Germany
- Hr. Milo Michalik, Liberec, CZ
- Hr. Friedel Möhlmann, Einbeck, Germany
- Hr. Peter Schneider, Zuzgen, CH
-The Dutch Society Waterplant WAP, NL

Dabar kriptokorinų importo iš Pietryčių Azijos klestėjimo metas, todėl ECS surinkta informacija ir duomenys apie augalus yra platinami tik botanikos institucijoms.

Cryptocoryne dewitii žiedas

Cryptocoryne dewitii augimo vietovė

Susitikimo vieta

Jauniausias dalyvis

Takashige Idei pasakoja, kokias vietoves yra aplankęs, kur ką radęs, kur planuoja keliauti ir kur dar tikisi rasti naujų kriptokorinų rūšių.Pataria kur keliauti susitikimo dalyviam

Vienas labiausiai patyrusių kriptokorinų augintojų Piet van Wijngaarden

Paskaitos:

Takashige Idei-Cryptocoryne idei atradejęs, jo pasakojimas kaip surado Cryptocoryne dewitii, kaip jį neseniai džiunglėse gyvetė pabučiavoKeista buvo matyti Japoną daug kalbanti, nes paprastai jie uždari žmonės.

Claus Kettner pasakoja kokį substratą geriausia parinkti kriptokorinom

Jan Bastmeijer(kairej), Organizatorius Günter Oberjatzas(vidury) ir Josef Bogner(dešinėj artimesnis)-garbės daktaras už didelį indėlį į Aroids augalų žinių plėtimą. Bogner yra pavadintas Cryptocoryne bogneri ir Lagenandra bogneri.Šis botanikas tikriausiai prisidėjęs prie visų augalų aprašymų, buvęs visur kur žmogus galejo įkelt koją, radęs ir auginęs pusę pusiaujo miškų augalų Pasakojo pie retas cryptocoryne sivadasanii ir cryptocoryne consobrina rūšis

Romeo Herr pasakoja apie trąšų dozavimo įtaką kriptu augime

Turejom olandijos Aquafleur firmos atstovą

Turbūt geriausias Cryptocoryne bullosa augintojas pasaulyje Hans Ehrl, tokių lapų niekas kitas neišaugina

Roland Strössner pasakojimas apie Kriptokorinų auginimą nedideliuose plastmasiniuose indeliuose

Botanikos sodo aplankymas Göttingene
Apie sodą visa informacija:
http://wwwuser.gwdg.de/~rcallau/bgarteng.htm

Viktorijos lelijos(Victoria Lily)

Lobelia cardinalis

Ką gali tą augina lauke

Kai witte ir Jan Bastmeijer-botanikas, jo tinklapis apie kriptokorinas http://www.xs4all.nl/~crypts/Cryptocoryne/index.html tikriausiai geriausias pasaulyje, galima rasti visą norima informacija apie kriptokorinas, jo kolekcijoje šimtai įvairių kriptokorinų(skirtingų vietovių), paskaitos metu supažindino su naujausiomis pastarųjų metų kriptų kolekcijomis, jų auginimu.


Augalų turgelis

Dauguma augalų atkeliavo iš Niels Jacobsen-botanikas, turintis vieną didžiausių kriptokorinų kolekcijų pasaulyje, šimtai publikacijų apie kriptokorinų auginimą, daugybė kelionių į Azija.Jo paskaita apie kriptų kryžminimą, turbūt įdomiausias dalykas kokį girdėjau per keletą metų.

Bendra nuotrauka

Likau labai patenkintas susitikimu, sužinojau daug informacijos apie kriptokorinų ir ne tik jų auginimą, susipažinau su daugybe labai draugiškų žmonių, gavau krūva naujų augalų eksperimentam.
Kitais metais susitikimas vyks Kopenhagoje(pas Niels Jacobsen), jei yra norinčių ir besidominčių Kriptomis rašykit.

Fotod
Claus Kettner, lose

  1. Pole veel kommentaare.

  1. Ei TrackBacks veel.

*

(Spamcheck Enabled)