Kriptokorinų auginimas PET butelyje

     Įsirengti poludariumą skirtą kriptokorinų auginimui įpatingos įrangos nereikia, tačiau reikia šiek tiek žinių, laiko, investicijų ir jis užima daug vietos.Kad to išvengti yra vienas labai paprastas būdas- tai auginimas PET(Polietileno tereftalato) taroje, liaudiškai” bambalyje”.Visas reikalingas medžiagas galima rasti namie.Kriptokorinas galima pražydinti ir jis neužima daug vietos.

 

Reikia:

  • Plastikinio 1,5-2l tūrio butelio
  • Polietileninio maišelio
  • Grunto(durpių, molio grunto iš akvariumo…)
  • Žirklių, šiek tiek vandens,gumelės ar kažko kito skirto užtaisyti butelio viršų

 

Nupjaunama viršutinė butelio dalis, apkerpamas maišelis iki tokio dydžio koks bus reikalingas uždengti PET butelį.

 

Sumaišomas pasirinktas gruntas.Grunto turetų būti 1/3-1/4 viso butelio tūrio, priklausomai kokia kriptokorinos rūšis auginama, ir kokio dydžio jos šaknynas.Paveikslėlyje gruntas iš akvariumo ir juodosios durpės.Vandens įpilama nedaug, maksimum iki grunto paviršiaus.

   

Taip atrodo kriptokorinos pasodintos PET butelyje.Aišku jei laikyti matomoje vietoje galima ir gražiau uždengti butelio viršų, panaudoti kitokias tvirtinimo priemones ir t.t…Kriptom patinka jei kas kelios dienos atidengi ir apipurški vandeniu.

 

Dar vienas PET butelio pliusas, kad galima lengvai imituoti sausąjį sezoną, kai daugelis kriptokorinų pražysta.Viename iš indelių praėjus maždaug dviem mėnesiam po pasodinimo ir nesulaukus žiedo, nusprenžiau taip padaryti-indelį padėjau per porą cm nuo radiatoriaus(buvo šildymo sezonas).Po dviejų savaičių viskas buvo išdžiūvę, tačiau rezultatas pasiektas- kriptokorina pražydo.

Kad nesusimaišyti kokią kriptokoriną pasodinau ir kokį grunto mišinį naudojau ant kiekvieno indelio užrašau numerį ir sudėties santykį.Šiame indelyje( D-durpės, J-juodžemis ir M-molis) buvo sumaišytas vienodas kiekis visų elementų.

 

 

 

     Galima visą gruntą užleisti samanomis, tarp kurių šioje nuotraukoje auga c.parva

Daugiau informacijos apie auginimą galima rasti http://crypgalerie.lima-city.de/articles/SchwierigeCryptocorynenleichtgepflegt.pdf faile, kuriame gausu nuotraukų, ir auginamos lepesnės kriptokorinos.

Sėkmės auginime :)

  • Trackback are closed
  • Comments (0)
  1. No comments yet.

*

(Spamcheck Enabled)