Cryptocoryne cordata "rosanervig"

Tai labiausiai paplitusi gyslota kriptokorina, kuri gali sėkmingai augti akvariume. Žemiau šiek tiek info kaip ji auginama pas mane.

Vandens kietumas-kh, gh-reikalingas apie 8-10, kietesniam vandenyje lapai būna mažesni, auga lėčiau. Nuo stipraus apšvietimo lapų pakraščiai raitosi, lapai sumažėja, o pačiam augalui labiau patinka šešėlis. Jei pakankamai yra nitratų ir fosfatų, tada gyslų spalvą labiausiai įtakoja ir išryškina Fe. Jei trūksta nitratų ar fosfatų, tai geležies pilk nepylęs, vistiek raudonų gyslų neišgausi. Nepatinka jai persodinimai. Også, valant gruntą, reikia stengtis kuo mažiau ją ir jos šaknis judinti. Dažniausiai ji turės tik tris lapus, augant naujam, ketvirtajam-sunyks seniausias lapas. Lyginant su kitom kriptų rūšim, tai nelabai ją puola kriptų tirpimas, tačiau jei parametrai labai svyruoja neatsilaiko ir ji. Didžiausias ginklas prieš ją yra kantrybė.Greitam augimui geriausia EC išlaikyti žemiau 1200.Reiktų išvengti grunto rūgimo jos šaknyno ribose. Kartais molio rutuliukas šaknų pašonėje gali pagelbėti jos augimui.
Gražus augalas, bet be Co2 ir minkšto vandens ganėtinai sunku išlaikyt geros kokybės

Ši kriptokorina akvariume dažniausiai dauginasi ūsais, rečiau atžalas išaugina iš šakniastiebio. Ūsus gali užauginti ilgus, nuotraukose žemiau ūsas siekė apie 25cm ir kas 5 cm išaugo nauja atžala.Nuotraukoje kairėje matosi pradedanti dygti šaknis prie pirmosios būsimo atžalos. Ūso nuo motininio augalo atskirti nereiktų, taip bus palengvinta naujų augalų augimo pradžia. Jei atskirsite anksti, atžalų augimas stipriai sulėtės. Nors varginamas motininis augalas(nauji jo lapai gali būti mažesni, ar išvis kurį laiką jų neauginti) reiktų palaukti kol atžalos įsišaknys.

Norint sulaukti atžalų reikia leisti augalui subujoti (palaikyti geras augimo sąlygas). Šis vienetas nėra pats didžiausias koks gali būti ar kokių esu matęs, tačiau lapai yra iki vandens paviršiaus(akvariumo aukštis 40cm)

Keletą kartų bandžiau iš akvariumo persikelti šį augalą į poludariumą, kuriame jis turėtų augti geriau, greičiau ir lengviau (taip rašo knygose), tačiau nesėkmingai. Pastarasis vienetas (nuotrauka apačioje kairėje) sėkmingai gyvavo apie pusmetį, po to pradėjo nebeauginti naujų lapų, liko tik vienas, kuris stovėjo apie mėnesį kol visai sunyko. Sunykimo priežasties taip ir neradau, augimo sąlygos kardinaliai nesikeitė: vandens rūgštingumas, hardhet, tręšimo intensyvumas liko toks pat. Nitratų, fosfatų, geležies kiekiai vandenyje liko nepakitę. Spėju, kad vandens mineralizacija , kurios neturėjau galimybių matuoti, pasiekė šiai kriptai kritinę ribą, dėl to ji sunyko. Nuotrauka žemiau dešinėje, turiu sėkmingai augančią šią kriptokoriną buko lapuose jau keletą metų.

Kartais prekyboje pasirodo netikrųrosanervis”, kurių lapų forma panaši, tačiau nėra baltų-raudonų venų.(nuotrauka apačioje kairėje). Sako, kad jos išryškės augalui suaugus, bet taip nėra, nes tikrojo rosanervis vaikai turi ryškias juostas. Nuotraukoje dešinėje Cryptocoryne cordatarosanervigžiedas, kolkas, deja, ne mano.

Internete radau labai gerą nuotrauką kaip skiriasi gyslotumas, to pačio augalo. Įspūdingas skirtumas, priežastis- stipriai skyrėsi augimo sąlygos (tręšimai, grunto parametrai, apšvietimas, temperatūra…) lapų augimo metu.

 

 

  1. Ingen kommentarer ennå.

  1. Ingen Tilbakesporinger ennå.

*

(Spamcheck aktivert)