Barclaya motleyi

Barclaya motleyi - priklauso Nymphaeaceae šeimai ir auga Malaizijoje (Johore, Malacca, Pahang, Penang, Perak, Sarawak, Trengganu), Indonezijoje (Irian Jaya, Kalimantan) ir Naujojoje Gvinėjoje. Yra ganėtinai retas lelijinių šeimos atstovas. Neperseniausiai internete buvo galima rasti vos kelias nuotraukas ir brėžinius(Bild nedan till höger). Paskutiniu metu šis augalas tampa vis populiaresnis.

Povandeniniai lapai yra nuo 5 två 10 cm diametro, nuo apvalios iki ovalios formos su keistu rausvu blizgesiu. Lapo gyslos ir stiebas yra plaukuoti. Vandens paviršiuje plaukiojantys lapai yra apvalūs ir raudoni. Jos šakniastiebis ir šaknynas puikiai išsivystęs. Žiedas yra ant tiesaus stiebo ir turi 5 plaukuotus raudonai-rudus taurėlapius. Raudoni vainiklapiai, kurių yra virš 10, eina 2-3 ratais. Gamtoje žiedas randamas retai. Žiedo nuotrauko žemiau kairėje, dešinėje-barclaya motley biotopas.

Auginimo sąlygos:

  • Temperatūra: 22-26 ° C
  • pH: 4,5 – 5,5
  • Kietumas: 1-3 ° KH(kitur rašo iki 8)
  • Belysning: Nuo vidutinio iki didelio

Akvariume galima išlaikyti šį augalą ilgą laiką, reikia tik purvino, trąšaus substrato. Geriausia auginti žemuose indeliuose su pūnančiais lapais. Vanduo turėtų būti rūgštus. Daugelis kriptokorinų augančių panašiomis sąlygomis (c.nurri, c.schulzei) auga taip pat sunkiai kaip ši barklaja. Gamtoje auga ten, kur pH. 4.8 and mineralizacija 15 uS / cm!

Sinonimai:

  • (=) Barclaya hirta (Kurz ex Teijsm. & Binn.) Miq.
  • () Hydrostemma motleyi (Hook. f.) Mabb.
  • (=) Nymphaea hirta Kurz ex Teijsm. & Binn.

Dar retesni vienetai, tai šio augalo gyslota forma

arba raudonoji forma:

Lietuvoje šio augalo nei pardavime nei gyvai nesu matęs, galbūt dėl to, kad šis augalas nėra labai išvaizdus ir jam prižiūrėti reikalingos spec. sąlygos. Nelabai jį įpaišysi įaquascapinįakvariumą, bet tai įdomus kolekcinis vienetas.

Informacija ir nuotraukos iš:

http://cryptoandbetta.blogspot.com/search/label/Barclaya%20motoleyi

http://budak.blogs.com/the_annotated_budak/2005/02/barclaya_motley.html

http://aquariumistika.ru/?page_id=652

http://www.heimbiotop.de/barclaya.html

http://igorsher.blogspot.com/2011/04/barclaya-motleyi.html

“Waterlilies and lotuses– species, cultivars, and new hybrids”-Perry D.Slocum

 

Comment are closed.