Cryptocoryne walkeri

Štai dar vienos kriptokorinos žiedas.Tai Cryptocoryne walkeri. Kilmės vietovė Šri Lanka ir ji priklauso nesunkiai augančių grupei. Gali sėkmingai augti tiek po vandeniu tiek virš jo. Tai pirmoji pražydusi kriptokorina, kurią parsivežiau iš ECS susitikimų. Pirmasis jos žiedas pradžioje buvo stipriai susisukęs(nuotrauka žemiau kairėje), bet po savaitės tapo tiesus, tik viršutinė jo dalis liko spiralės formos. Augo pradžioje kartu viename indelyje(11x11cm) su c.xwillisi, tačiau po kurio laiko palikau ją vieną, kad būtu jai ir atžalom daugiau laisvos vietos. Auga ji durpių, molio, žvyro mišinyje prie gan stipraus apšvietimo.

Pries žydėjimą ji išleido apsaugines ataugas žiedui(matoma žemiau nuotraukoje kairėje, tokia susisukusi ataugėlė), todėl iš anksto žinojau apie jos ruošimąsi žydėti. Viršutinė žiedo dalis geltona, todėl iš anksto buvo galima spėti, kad tai walkeri žiedas.Žydi pas mane ji pastoviai, kiekvieną mėnesį išleisdama po naują žiedą.Žiedas gyvuoja 3-4 dienas.Maždaug kas du mėnesius išaugina naują ūglį, kurį pasodinu į kitokį substratą, arba įkeliu į akvariumą.

Pirmojo žiedo gražios prasiskleidusios nuotraukos neturiu.Žemiau esančios nuotraukos yra šio vieneto 7-8 žiedas. Dėl nuolatinio žydėjimo, ūglių leidimo motininis augalas yra šiek tiek suvargęs, likę vos 6-7 sveiki, gražūs lapai.Pastorojo žiedo kaklelis 2-3cm ilgesnis nei prieš tai buvusių, tikriausiai dėl to, kad pasikeitė dislokacijos vieta- padidėjo apšvietimo kiekis, keitėsi mineralizacijos koncentracija, taip pat gruntas, kuriame ji auga nestovi vietoje, o keičiasi.

Žiedo nuotrauka iš arti(žemiau kairėje) ir palyginimui Jan puslapyje pateikto walkeri žiedo nuotrauka(bilde under til høyre).

Auginant po vandeniu C.walkeri mažai kuom skiriasi nuo wendtii. Auga labai nesunkiai paprastame akvariume, be jokiųhi-tech”.Dažniausiai ši kriptokorina pardavinėjama pavadinimais: “lutea”, “legroi”. Kartais tokiais pavadinimais pardavinėjama C.wendtii, labai panašūs augalai, tad nepražydinus sunku atskirti ką iš tikro augini.

  1. Ingen kommentarer ennå.

  1. Ingen Tilbakesporinger ennå.

*

(Spamcheck aktivert)