קריפּטאָקאָרינų פּלאַנטינג

Kriptokorinų, kaip ir kitų akvariuminių ar poludariuminių augalų sodinimui daug dėmesio skirti nereiktų, svarbiausia gerai pasiruošti: paruošti tinkamus gruntus, sumaišyti teisingomis proporcijomis substratus, sudaryti geras sąlygas augimui. Daugelis labai pergyvena kaip pasodinti, žiūri, kad šaknys neužlinktų, nenutrūktų ir t.tVienintelė tiesa ta, kad jei kriptokorina bus pasodinta į jai tinkamas sąlygas, ji augs. Aišku jei augalas labai sunkiai augantis, retas, brangus - kuo mažesnis šaknų pažeidimas tuo geriau.

Sodinant negalima užlenkti šaknų, jos turi eiti žemyn. ( a-blogas sodinimas; b-geras sodinimas).

Šiemet teko parsivežti keletą kriptokorinų iš Danijos, pasiruošti reikėjo nemažai. Sodininau į indelius 7×7;6×6 cm, iš viso susodinau apie 50 indelių su skirtingais gruntų mišiniais.Naudoti gruntai: buko lapai, Ada Amazonia, vermikulitas, perlitas, lavos akmuo, kokoso drožlės, dviejų rūšių durpės, žvyras, aqua substrate(lenkiškas ados pakaitalas-dabar jau aišku visiškai netinkamas sunkiai augančiom kriptom), molis, spygliai.

Kadangi sodinimas trunka ilgai, nori nenori šiek tiek apsišiukšlini(nuotrauka žemiau kairėj šiais metais, dešinėj praeitais metais) ir tenka po sodinimo apstvarkyti.

Taip atrodo kriptokorinos pasodintos indeliuose. Nuotraukoje dešinėje indelis yra uždaras, dugne nėra skylių ir naudojami tik buko lapai. Matosi pakraščiai aplipę žemėmis-tai sliekų darbas, jie pakliuvo su buko lapais, ir lipdo iš žemės kopėčias išsiropšti iš indelio.

Sodinimas akvariume daug paprastesnis, nes nelabai yra galimybių parinkti skirtingus gruntus, kas ir nebūtina tom rūšim, kurios yra auginamos akvariumuose. Kriptokorina, jei jai patinka aplinka augs net neįsodinta, o tiesiog padėta ant grunto ar plaukiojanti vandens paviršiuje. Išrovus kriptokoriną ar kitą akvariuminį augalą, šaknų nukirpti, pritrumpinti nereikia, nebent jos labai labai ilgos ir nepatogu įsodinti(sveikos, nepažeistos šaknys nemiršta, nenupūna, o auga toliau). Reikia pašalinti visas pažeistas šaknis, nes jos neatsigaus. Taip pat, jei yra galimybė, reiktų kuo mažiau nupurtyti prikibusio prie šaknų grunto, nes jį pašalinant nusiplėšo augalui svarbausiosios mažos šaknys(per jas augalas įsisavina medžiagas, didelės šaknys skirtos tik įsitvirtinti grunte).

Žemiau nuotraukose parodytas sodinimas(.gif ‘besikeičiančių nuotraukųformatu, jas padidinus turėtų matytis). Tiesiog įkišu jas į gruntą ir viskas. Kairėje-C.ciliata, dešinėj-C.walkeri.

Pasodinus prie kiekvieno augalo įsmeigiu žymeklį, kad nepamirščiau kur kokią kriptokoriną pasodinau.

Įsigyjus augalą vazonėlyje, su vata, galima sodinti su juo arba iš jo išėmus. Su vazonėliu patogiau ir paprasčiau, sunkiau žuvys išrausia. Tačiau paskutiniu metu augalai stipriai purškiami įvairiais chemikalais, pesticidais ir vata jų prisigeria. Tad jei auginate lepias krevetes ar kitus jautrius augalus ar gyvius šie chamikalai gali juos neigiamai paveikti ar pražudyti.

Kaip sodinti kriptokorinas, kurios augintos mineralinėje vatoje:

Keletas grunto nuotraukų iš arčiau:

Vermikulitas Perlitas

Lavos akmuo Ada Amazonia

Aqua substrate

Labai puikus pavyzdys kaip reiktų sodinti kriptokorinas http://natureye.com/cultivation/steps-for-planting.html

Informacija apie gruntų savybes וואָס זענען די סאַבסטרייץ געניצט אין דער פּראָדוקציע פון ​​קריפּטאָקאָרינאַס

  1. קיין באַמערקונגען נאָך.

  1. קיין טראַקקבאַקקס נאָך.

*

(ספּאַמטשעקק ענאַבלעד)