Problemos su kriptokorinomis

Kriptokorinų tirpimas- tai pagrindinė problema auginant kriptokorinas akvariume. Šis reiškinys yra sunkiai nuspėjamas ir nėra tiksliai išsiaiškinta kokios priežastys jį sukelia. Žinoma tik tai, kad jis atsiranda dėl vandens parametrų svyravimo. Tai gali būti ph, kh, gh svyravimas, švietimo intensyvumo pasikeitimas ir t.t… Tad auginant kriptokorinas keisti parametrus reiktų labai atsargiai ir palengva. Tirpimas prasideda nuo lapų galų ir vyksta labai greit. Vakare visi augalai gali atrodyti labai gražiai, o ryte jau  iš visų kriptokorinų likę tik po vieną kitą stiebelį. Jei vis dėlto nepavyko išvengi kriptokorinų tirpimo, tai labai pergyventi nereiktų, nusistovėjus naujiem ar atsistačius seniem vandens parametram, kriptokorinų lapai atauga( tačiau tai nėra taisyklė, kartais po lapų numetimo, lapai nenori ataugti, ir pradeda pūti šakniastiebis, tada reiktų jį išrauti  ir palikti plaukioti vandens paviršiuje). Kriptų tirpimas yra toks reiškinys su kuriuo susidūrus, atsakyti į klausimus: kaip? kodėl? kada?ką?..? yra labai sudėtinga :)

Žemiau pateiktos C. cordata “blassi” lapų tirpimas

Auginant labai jautrias kriptokorinų rūšis(NE wendtii variacijas, beckettii, undulata, pondertifolia, spiralis…) geriau tręšti kiekvieną dieną nedidelėmis dozėmis, nei supilti trąšų dozę keliom savaitėm ar mėnesiui į priekį. Taip išvengsite mikro, makro elementų didelio svyravimo, staigaus mineralizacijos pasikeitimo.

Informacijos dar galima rasti http://www.katte2.net/crypt/crypt_37.html

Kriptokorinų lapų pūvimas yra nelabai pastebimas, nes nėra masinis reiškinys. Taip nutinka kai vienas pūnantis lapas liečiasi su kitu, sveiku lapu. Jei pūnantis lapas nėra pašalinamas, tai keletos dienų ar savaičių bėgyje supūna abu lapai (kažkas panašaus vyskta tarp braškių). Dažniausiai visi pūnantys lapai yra pašalinami, nes atrodo negražiai, todėl netenka jiem perduoti puvimo. Aš neapžiūrinėju kiekvienos kriptokorinos akvariume, kur koks ten lapelis pūna, turiu tik keletą vienetų, kurie yra sekami. Nuotraukos žemiau, poludariume pūnantis lapas.

————

Kartais kriptokorinų šaknys pradeda augti virš grunto, taip nutinka, nes grunte trūksta deguonies, mikro ar makro elementų, kurių pasisavinti šaknys keliaju į vandenį. Dėl to augalas nežus, ir pergyventi nereiktų, labai dažnai po kurio laiko šaknys sulenda atgal gruntą. Kad to išvengti, kriptokorinom gruntas turėtų būti trąšus, dumblėtas ir neužrūgęs.

————

Auginant kriptokorinas virš vandens(pvz: poludariume), be paminėtų problemų yra dar keletas.

Vabzdžiai – labai dažnai poludariume įsiveisia įvairių vabzdžių. Vieni jų stipriai pavojingi-greit ėda lapus, kiti mažiau- įvairios muselės, kurios prideda kiaušinių ir lervutės griaužią kriptokorinų lapus. Juos galima sunaikinti nupurškiant savo augalus pesticidais, ko nepatarčiau daryti, jei nesate botanikos srities specialistas, na nebent niekas nepadeda ir nebijot rizikuoti savo augalais(neaišku kaip augalas sureaguos į tam tikrą pesticidą). Galima naudoti įvairias kitokias priemones nuo vabzdžių, kurios nepakenktų augalui. Kaip pavyzdžiui žemiau nuotraukoje matomas lapas, kuris traukia vabzdžius ir jie prie jo prilimpa.

Labai daug informacijos apie kenkėjų rūšis, žalą galima rast>>> http://heimbiotop.com/krankheiten_schaedlinge.html

ir http://www.katte2.net/crypt/crypt_39.html ar http://aquatika.bitacoras.com/archivos/2006/01/09/el-ataque-de-los-pulgones-i

Grybelis - išvengti beveik neįmanoma, tad dauguma auginančių kriptokorinas virš vandens su juo yra susidūrę. Jį sunaikinti nėra sudėtinga, tiesiog nereikia leisti jam įsibujoti. Galima jį nupurkšti, nulieti įvairiais fungicidais, bet jie gali neigiamai paveikti augalą, jo šaknyną. Kitas variantas, tai indelį su kriptokorina panardinti po vandeniu- po keletos savaičių grybelis sunyksta arba jei tai poludariumas- pripilti vandens tiek, kad grybelis būtų apsemtas vandens. Kartais grybelis slepiasi po samanomis, kuriomis yra uždengiamas grunto paviršius, kad sukurti rūgštesnę terpę, todėl reiktų karts nuo karto patikrinti ir ten.

Nuoroda kaip sunaikino grybelį illumbom>>> http://illumbomb.blogspot.com/2011/01/resolving-problem-of-algae-springtail.html

 Dumbliai- kartais užpuola ne tik po vandeniu augančias kriptokorinas. Jie atsiranda grunto paviršiuje ir jei nėra pašalinami laikui bėgant augalas pradeda nykti. Aš jais atsikratau tiesiog nurinkdamas arba nuimdamas kartu viršutinį grunto sluoksnį. Illumbomb cianobakteriją naikina su eritromicinu. Plačiau http://illumbomb.blogspot.com/2009/05/effects-of-erythromycin-on-bga.html

  1. No comments yet.

  1. No trackbacks yet.

*

(Spamcheck Enabled)