Cryptocoryne usteriana

Laukiau, laukiau ir sulaukiau dar vieno žiedo. Tai- Cryptocoryne usteriana (Bogner 1644) . Kilmės vietovė Filipinai, Guimaro regionas. Iš pavadinimo galima suprasti, kad tai “Bogner” variacija. Informacija apie c. usteriana variacijas >>>>  http://www.xs4all.nl/~crypts/Cryptocoryne/Gallery/ust/ust.html

Ši kriptokorina tinkama auginimui akvariume ir yra labai panaši į plačiai paplitusią C. aponogetifolia

Pirmosios akimirkos kai pamačiau žiedą, … tai viena mėgstamiausių mano kriptokorinų dėl savo formų, augimo galimybių, tad gerai žinojau kaip atrodys žiedas, kokios spalvos ir atspalviai bus, koks dydis.

Pasodinta ši kriptokorina žemės, durpių, žvyro mišinyje. Grunto paviršius apaugęs samanomis. Atžaloms neleidžiama augti tame pačiame inde kur motininis augalas, siekiant užauginti kuo stipresnį ir didesnį motininį augalą, kuris galiausiai pražystų. Ji auga bendrame poludariume su kitais kriptokorinų indeliais. Vandens parametrai: ph~6,7 , el.laidumas < 500 µS/cm

Peržydėjus pirmajam žiedui iškart pradėjo augti naujas. Naujasis žiedas augo tokiu pat tempu kaip ir senasis, tačiau išaugo daug gražesnis. Nuotraukos palyginimui: žemiau kairėje antrasis žiedas, dešinėje- pirmasis. Pirmasis žiedas, deja, taip ir liko pilnai neišsiskleidęs.

Antrojo žiedo nuotraukos iš arčiau. Ryškiai matosi grublėtas žiedo viršus, dantyti pakraščiai.

Nuotraukose niekur nepažymėta, bet pirmojo žiedo aukštis 8cm. Antrasis žiedas(nuotrauka žemiau dešinėje) daug labiau išstypęs. Galbūt nepajėgė pirmojo žiedo  užauginti didesnio, arba jis suvargo dėl kažkokio aplinkos sąlygų pasikeitimo.

Abu žiedai gyvavo neilgai, visiškai sunyko praėjus 7 dienom nuo išsiskleidimo. Žemiau pirmojo žiedo nuotraukos praėjus 5 dienom.

Ir dar keletas pirmojo žiedo nuotraukų…

  1. No comments yet.

  1. No trackbacks yet.

*

(Spamcheck Enabled)