Cryptocoryne noritoi

Cryptocoryne noritoi (B 1085) – tai kriptokorina, kurią auginu jau beveik du metus. Deja kolkas niekaip nesulaukiu žiedo, tik karts nuo karto atžalų. Šios kriptokorinos kilmės vietovė: Indonesia Kalimantan, SE of Tanjung Redeb. Ši kriptokorina gamtoje auga klinčių uolienų vietovėse, kuriuose ph vyrauja apie 8.

Auga ji ganėtinai nesunkiai paprastame žemės, molio, durpių ir smėlio mišinyje. Kiekvieną savaitę tręšiama įpilant į indelį apie 200ml. ” Daiga” ( PRASKIESTA iki ~500µS ). Naujai išleistas šios kriptokorinos lapas būna šviesiai žalias, laikui bėgant jis stipriai patamsėja, tačiau neatrodo senas, išlieka ryškios tamsiai žalios spalvos.

Jau 8 mėnesius ši kriptokorina ganėtini sėkmingai auga akvariume, vienintelė problema, kad niekaip nepavyksta man jos užauginti didelės. Lapų ilgis su lapkočiu tik 5 cm ilgio. Nelabai turiu laiko kada eksperimentuoti su vandens parametrais, galbūt juos pakeitus ši kriptokorina augtų daug didesnė ir daug sparčiau leistų naujus lapus ir atžalas po vandeniu.

Daugiau informacijos (anglų kalba) ir nuotraukų apie šį augalą galima rasti: http://crypts.home.xs4all.nl/Cryptocoryne/Gallery/nor/nor.html

  1. No comments yet.

  1. No trackbacks yet.

*

(Spamcheck Enabled)