Cryptocoryne ?

Turiu vieną nežinomą kriptokoriną, kurios identifikuoti niekaip nepavyko. Dabar laukiu kada ji sugalvos žydėti ir atskleis savo paslaptį. Pagal lapų formą, spalvas galima spėti, kad ši kriptokorina priklauso C.cordata grupei. Prieš keletą metų šia tema kalbėjau su J.Bastmeijer ir jis sakė, kad tai gali būti bet kas, tačiau artimiausias spėjimas būtų C. cordata var. siamenis. Pastaruoju metu ši kriptokorina pradėjo daug aktyviau augti, tad tikiuosi greitu laiku išsklaidyti nežinią.

Ji auga durpių ir Ada Amazonia mišinyje (1:1), kas savaitę pastoviai tręšiama įpilant į indelį apie 200ml. ” Daiga” ( PRASKIESTA iki ~500µS ). Lapų skaičius nėra didelis, t.y 4-5 lapai, tačiau pastovus. Naujas lapas pradeda augti ankstesniam lapui dar pilnai neišsiskleidus.

Palyginimui nuotrauka žemiau kairėje C.cordatablassii”, o dešinėje mano nežinomoji kriptokorina. Lapai, jų forma, atspalviai labai skirtingi.

Šią kriptokoriną keletą metų auginau akvariume ( nuotrauka žemiau kairėje), tačiau ten ją pražydinti tikimybė nedidelė, todėl perkėliau į poludariumą. Akvariume ji augo neblogai, tačiau buvo jautresnė vandens parametrų kaitai lyginant su C. cordata “blassiiar C. cordata “rosanervig”. Taip pat niekada neišleido atžalų. Akvariume jų turėjau 3 vienetus, bet kiti laikui bėgant sunyko ir liko šis vienintelis. Nuotraukoje dešinėje, ryški tamsiai raudona lapo apatinė dalis, šis pastebimas spalvos išryškėjimas atsirado tik perkėlus ją auginti į poludariumą.

 

 

  1. Pole veel kommentaare.

  1. Ei TrackBacks veel.

*

(Spamcheck Enabled)