C.parva

Cryptocoryne parva- tai žemiausia žinoma kriptokorina, kuri kilusi iš Šri Lankos. Jos aukštis akvariume iki 5cm, o poludariumuose gali užaugti iki 10cm. Šią kriptokoriną auginu dviejuose skirtingo tipo substratuose. Pirmasis ( nuotrauka žemiau kairėje) auga perlito, vermikulito ir durpių mišinyje, santykiu 1:1:1. Augimas, dauginimasis nėra didelis, tačiau pastovus. Antrasis auga Ados ir durpių mišinyje (1:1). Žiemos metu, augimas ženkliai sumažėja lyginant su augimu vasarą. Kolkas nesulaukiau šios kriptokorinos žiedo, tačiau artimiausią pavasarį tikiuosi sulaukti.

C.parva lapai pas mane siekia (30-6-7( indelio aukštis)) 17 cm aukštį, tai beveik dvigubai daugiau nei nurodoma literatūroje. ( dar yra tikimybė, kad su mano turima c.parva įvyko klaida identifikuojant, tačia ji labai nedidelė). Indelis iš viršaus nė iš tolo nepanašus į žemiausią kriptokoriną…

C.parva ( nuotrauka žemiau kairėje) palyginimas su c.’willisi ( nuotrauka žemiau dešinėje). Augalai labai panašūs, tačiau galima įžvelgti skritumus, kurie dar ryškiau matosi gyvai.

Neturiu galimybių atlikti geros kokybės nuotraukų c.parva augančios po vandeniu, todėl naudoju internetines nuotraukas. Kaip matote galima užauginti labai gražią pievą, tačiau dėl savo lėto augimo c.parva pievos nėra labai populiarios. Reikia įsigyti didelį kiekį šios kriptokorinos, kitaip teks labai labai ilgai laukti kol sužels graži pieva.

Daugiau informacijos galima rasti:

http://aqua-plant.com.ua/statya.php?vstat=125

  1. No comments yet.

  1. No trackbacks yet.

*

(Spamcheck Enabled)