C.’timahensis

Cryptocoryne x timahensis- dar viena, labai įdomi ir reta kriptokorina, kuri pražydo mano nedideliam ūkelyje. Deja, manau, pražydo ne iš gero augimo, o tiesiog norėdama pasidauginti prieš mirtį. Kolkas augalas gyvas ir akylai stebimas, galbūt mano padaryta išvada klaidinga. Žiedą pastebėjau rugsėjo pirmosiomis dienomis, nuotrauka žemiau dešinėje daryta 09-16, o žiedas išsiskleidė 10-o3.

C.’timahensis šiame indelyje auga durpių ir lenkiško Ados atitikmens aqua substrate 2 mišinyje ( tai vienintelė kriptokorina, kuri taip ilgai išsilaikė augdama lenkiškame produkte, visos kitos kriptokorinos buvo labai nepatenkintos, dėl per didelės mineralizacijos ( trąšų) kiekio, kurio šiame grunte apstu.

Ši kriptokorina prieš žydėjimą pastoviai leido naujus ūglius ir lapus, tačiau seni lapai nyko greičiau nei užaugdavo nauji. Nuotraukose matosi nykstantys seni lapai, galbūt tai tiesiog sutapimas ir augalas tiesiog išvargo nuo ūglių ir pasiruošimo būsimam žiedui arba jam tiesiog nepatinka gruntas ir mano auginimo metodai.

Žiedo spalva labai priklauso nuo apšvietimo, tikrovėje žiedas atrodė kaip nuotrauka žemiau dešinėje.

C.’timahensis išsiskleidęs žiedas labai neaukštas, vos 3 cm, neišsikleidęs žiedas buvo pasiekęs 4,5 cm aukštį. Nuotraukoje žemiau dešinėje ryškiai matosi grublėti žiedo kraštai.

Manoma, kad c.’timahensis yra natūralus C. nurii ir C. cordata hibridas, todėl galima nesistebėti, kodėl kriptokorinos žiedas širdies formos. Vienintelė žinoma vietovė kur auga ši kriptokorina yra Bukit Timah nacionalinis parkas, Singapūras. ( nuotrauka žemiau dešinėje). Plotas labai nedidelis, toks koks matomas nuotraukoje. Be to ši kriptokorina yra sterili t.y. neišaugina vaisių.

Daugiau informacijos apie šią kriptokoriną: http://crypts.home.xs4all.nl/Cryptocoryne/Gallery/tim/tim.html

  1. Pole veel kommentaare.

  1. Ei TrackBacks veel.

*

(Spamcheck Enabled)