דומבליאַי סאַבמיץ אַנוביų, צו צעשטערן?

Viena pagrindinių akvariumistų problemų- dumbliai ant augalų. Daugiausia problemų turi lėto augimo augalų ( ווי. anubių ) augintojai. Kartais reikia laukti keletą savaičių kol naujas lapas išauga, stebėti visas jo augimo stadijas. Bet dumbliai per keletą dienų gali apaugti lapus, kurie buvo auginami keletą metų. Forumuose yra daug informacijos kaip kovoti, pabandysim viską aptarti trumpai.

Visų pirma, reikia paminėti, kad yra daug įvairių rūšių dumblių. Pagrindinė jų atsiradimo priežastis, biologinės pusiausvyros sutrikimas akvariume, taigi, tai priklauso nuo tūkstančių faktorių: pradedant nuo faunos kiekio ir įvairovės, šviesos intensyvumo ir t.t…. Pastebėjus naujus svečius jūsų akvariume iškart reikia imtis priemonių jų sustabdymui/sunaikinimui. Nepatarinėsiu kaip reikia išvengti dumblių ir iškart eisių prie klausimo: “Ką daryti, jei anubius užpuolė dumbliai?”. Patys pavojingiausi anubiam yra raginių (Compsopogon) dumblių atstovai. Dažnai žmonės juos vadinabarzda”. Pradžioje jie atsiranda nedideliais juodais taškais lapų pakraščiuose. Labai sunku šiuos dumblius panaikinti mechaniškai, tai įmanoma tik pažeidžiant lapo audinį ar pašalinant visą lapą. Labai paprastas būdas pašalinti šiuos dumblius biologiškai pvz: galite įleisti Caridina šeimos krevečių ar sraigių- Theodoxus, Clithon ar Neretina ir jos nuvalys/nuės dumbliais apaugusius lapus. Bet jos tinkamos ne visais atvejais, ווי: ciklidai krevetes ir sraiges suėstų. Didesnių dumblių valgytojų pvz: žuvų Crossocheilus siamensis ( lapės) efektyvumas mažesnis. Taip pat gandas, kad geriausia perkelti anubius iš akvariumo į poludariumą tik klaidina augintojus. Visų pirma Compsopogon dumblis nedingsta nuo lapų, tik apdžiūna, ir dažnai labai gerai auga aukštoje drėgmėje. Taigi, viską apsvarsčius, šiais laikais patogu naudotis cheminiais metodais kovojant su dumliais, kurie yra plačiai paplitę.

Rusijoje labai populiaru naudoti buitinius chemikalus, kurių sudėtyje yra natrio hipochlorito ( NaOCl). Trumpalaikis plovimas ( 30-60 sekundžių) šiuo tirpalu numarina ant anubių lapų esančius dumblius, kartu nepažeisdamas lapų audinio dėl jo tvirtos odos. Būtina išvengti šio tirpalo kontakto su šaknimis ir augimo tašku ( vieta kur leidžiami nauji lapai). Po gydimo lapai turėtų būti nuplauti po tekančiu vandeniu. Oksiduoti dumbliai nukris nuo lapų akvariume per 2-3 dienas nuo gydimo ir bus geras maistas žuvim pvz: šamukam (callichthyidae). Visus buitinius chemikalus reiktų naudoti pagal saugumo reikalavimus nurodytus ant pakuočių.

Autorius: Dmitry Loginov

Autorius naudojosi šių tinklapių informacija:

http://www.tropica.ru/forum/index.php?showtopic=18300

http://www.tropica.ru/forum/index.php?showtopic=22808

Nuotraukos: Eugeniy Tochenov, Alexander Grigorovir Vladislav Elbakyan.

  1. קיין באַמערקונגען נאָך.

  1. קיין טראַקקבאַקקס נאָך.

*

(ספּאַמטשעקק ענאַבלעד)