Kriptokorinos ja valgustus

Nepasakosiu kas, koks, kaip ir kodėl reikalingas apšvietimas augalams. Šią informaciją galit rasti internete. Bet štai keletas faktų, palyginimų, idėjų susijusių su apšvietimu ir kriptokorinomis.

  • Kodėl kriptokorinos geri akvariumo/poludariumo augalai? – jom reikalingas/priimtinas labai nedidelis apšvietimas. Netikite? Reikia konkrečių skaičių ir palyginimų?- Kiek jie teisingi nežinau, tačiau orentuotis galima:

Plačialapės kriptokorinos > 50 lux
Samanos > 100 lux
Siauralapės kriptokorinos <400 lux
Barclaya > 400 lux
Teine seadus <600 lux
Anubias > 600 lux
Acorus <800 lux
Echinodorus > 800 lux
Aponogeton <1000 lux
Bacopa > 1000 lux
Ludwigia <1200 lux
Egeria <1200 lux
Limnophila <1500 lux
Hygrophila (vyšnios) > 1500 lux
Vallisneria <1700 lux
Sagitaria <1700 lux
Myriophyllum > 1700 lux
Crinum <2000 lux
Nuphar <2000 lux
Eichornia > 2000 lux
Ottelia <2500 lux
Salvinia > 2500 lux
Pistia <3000 lux
Nymphaea > 3000 lux

Nusipirkau rudą kriptokoriną, pas mane jos lapai auga žali, kodėl? Kaip tai pakeisti?

Visi mažai šviesos mėgstantys augalai (ne tik kriptokorinos) savo lapuose turi daug raudono pigmento. Šis pigmentas skirtas apsisaugoti nuo per didelio apšvietimo. Kuo daugiau apšvietimo -tuo lapai bus tamsesni, rudesni, rausvesni. Norint turėti žalius lapus- sumažinam apšvietimą ar persodinam į pavėsį.

  • Ar didelis apšvietimas nekenksmingas mano kriptokorinom?

Nekenksmingas, tiesiog su didesniu apšvietimu augalam reikalingas didesnis kiekis trąšų (angliarūgštė, mikro, makro).

Informacijos šaltinis:

http://igorsher.blogspot.com/2010/04/blog-post_14.html

  • Hipotezė, kad kriptokorinos yra ilgos nakties augalai t.y tam kad pražystų naktis turi būti ilgesnė už dieną. Jei tai tiesa, tada blyksnis raudonos šviesos prieš nakties periodą, skatintų kriptokorinas žydėti. Apie bandymą ir jo rezultatus galima pasiskaityti čia:

http://www.aquaticplantcentral.com/forumapc/cryptocorynes/81341-inducing-blooming-crypts-far-red-light.html

Susigundžiau ir aš pabandyti, tačiau ne su raudonos šviesos blyksniu, o tiesiog pakeičiau apšvietimą į rausvesnį. Tikslas- pražydinti C. noritoi ir stebėti kitų kriptų reakciją.

Kairėje pusėje nuotraukos anksčiau naudotos lempos Radium NL 18w/830 Spectralux Plus, warmwhite

Dešinėje- naujas apšvietimas 18W/77/6000K Fluora- specialiai skirta augalams.

Šviesos atspindžiai ant balto galinės poludariumo sienelės fono.

Pastebėti privalumai:

Kriptokorinos pradėjo žydėti, ne visos rūšys, tačiau daugelis anksčiau nežydėjusių, stiprių (didelių) augalų pražydo. Tai c. Miinimum, c. twaitessi, c. cordata, c x timahensis, c. zukalli, c.usteriana-pastaroji žydėjo ir anksčiau, tačiau su nauju apšvietimu žiedus leidžia vieną po kito.

Bendras augalų augimas pagerėjo, padidėjo augalų lapai, lapų spalva tapo sodresnė. Naujų lapų leidimo tempai beveik padvigubėjo.

Pastebėti trūkumai:

Padidėjo augimo tempai -padidėjo ir nykimo greitis. Jei prie seno apšvietimo lapas sunykdavo per porą mėnesių, tai dabar sunyksta per mėnesį. Didesnis medžiagų suvartojimas, reikia dažniau tręšti, jei praleidi/užtempi ir nepatręširizikuoji netekti augalo.

Specialus apšvietimas nepatiko keletui kriptokorinų rūšių ( C. zaidiana, C. moehlmanii, C. flacidifolia) šios kriptos geriau augo prie seno apšvietimo.

—-

Eksperimento metu netekau vienos kriptokorinos rūšies, ryte buvo gražus augalas- vakare radau tik šakniastiebį, kurio atgaivinti nepavyko. Dėl to lempa buvo apsukta žaliu tinklu nuo uodų ( kaip pirmoje, seno apšvietimo, nuotraukoje)- sumažintas šviesos kiekis. Praėjus mėnesiui po patobulinimo, naujų kriptų nenunyko, augimas stabilus ir vertinant daugumą augalų, geresnis nei prie senojo apšvietimo. Tačiau c.vietnamensis, c.alba niekaip daugiau 4 lapų vienu metu neturi.

Faktai/gandai/naujienos susiję su kriptokorinomis ir apšvietimu bus atnaujinami, kai tik tokia informacija bus gauta.

  1. Pole veel kommentaare.

  1. Ei TrackBacks veel.

*

(Spamcheck Enabled)