Crinum calamistratum

Autorius
Dovydas Ivanauskas

 Crinum calamistratum- vienas iš trijų krinų dažniausiai auginamų akvariumuose. Šis krinas puikiai atrodo ir nedidelio tūrio akvariumuose ( nuo 100l). Kilmės vietovė Afrika, Kamerūnas. Lapų ilgis iki 200cm. Augimo tempas nėra didelis, tačiau auginimas nėra sudėtingas, reikalingas tik trąšus gruntas. Vegetatyvinis dauginimasis priklauso nuo vandens kokybės, o svogūnas gali vienu metu auginti 10-15 jaunų augalų. Šio, kaip ir kitų “crinum’ų”- negalima užkasti svogūno grunte, jis turi likti grunto paviršiuje!!

O dabar mano krino istorija….

Crinum Calamistratum – vienas iš nuostabiausių augalų, kuriuos teko auginti. Įsigijau visai mažą augaliuką, su keletu lapelių, kurie palengva, augdami tvirtėjo. Per visus du metus, kuriuos auginau šį augaliuką, nė karto nebuvau jo persodinęs ar kaip nors kitaip jam trukdęs augti.

Įsodinus dar visai mažytį daigelį prireikė gero mėnesio, kad jis prigytų ir išleistų pirmąjį lapą mano akvariume. Papildomai buvo pakištas JBL molio rutuliukas, kuris padėjo sutvirtinti šaknis. Laikui bėgant, iš mažo „crinumiuko“ tapo didelis, subrendęs augalas.

  Po 1,5 augimo metų, išleido vieną dukterinį  ūgliuką. Dėl to labai apsidžiaugiau, bet nežinojau kada jį atskirti nuo motininio krūmo, tai palikau jį greta. Praėjus porai mėnesių  daigelis  sutvirtėjo, lapeliai  tapo kieti, graublėti, o svogūnėlis  – kaip mažasis rankos pirštas.

 Visa tai labai džiugino ir mintyse sukosi klausimas: kada gi kitas bus? Dar po kurio laiko, iš motininio krūmo kamieno šono pradėjo „burbuliuoti“. Iš pradžių į tai nekreipiau dėmesio,bet poporos dienų niekas nepakito, vis burbuliavo ir burbuliavo… Visa tai pradėjo kelti nerimą, kad kažkas galbūt negerai, bet artėjo mano gimtadienis ir per daug laiko neskyriau savo akvariumui.

 

Lemtingą 2012-02-02, mano gimimo dienos vakarą, prisėdau prie akvariumo ir pamačiau, kad mano “crinumo“ lapas kažkoks netoks, kai prisislinkau arčiau akvariumo, pamačiau jog ten ne joks lapas, o tikriausias žiedas! Labai apsidžiaugiau jį išvydęs ir iškarto tai įamžinau nuotraukoje. Žiedukas pasiekė vandens paviršių po geros savaitės (50cm), o pasiekęs paviršių įsiskaidė į dar kelis žiedus.

Dar po kurio laiko, vasario 20d., išsiskleidė pirmas žiedukas. Iš smalsumo jį pauoščiau ir labai nustebau, nes jo kvapas buvo  saldus ir stiprus. Uždengiau dangtį atgal ir nuėjau miegot…

Kitą rytą pabudęs nuskubėjau pilti trąšų į akvariumą. Bet tik atidengiau dangtį, žiedo kvapas pasklido aplink mane, jis buvo toks stiprus ir skanus, jog pakviečiau namiškius, kad ir jie „paskanautų“…

Dar po kelių dienų labai nuliūdau dėl lenkiško akvariumo dangčio trūkumo- negalėjau jo nukelti ir leisti žiedui pilnai prasiskleisti, nes nebebūtų šviesos akvariume. Tad nuspręndžiau dangtį palikti, ko pasekoje lempos nudegino likusius žiedelius ir iš nuostabaus vaizdo liko tik džiuvėsiai.

Analogiškas procesas vyko ir su mano antruoju „crinumu“…

 

  Žiedo augimo eiga nuo pirmosios dienos kai pastebėjau žiedą iki kol žiedas pasiekė vandens paviršių.

Trumpai papasakosiu apie akvariumą: priežiūrą ir įrangą.

Įranga:

 • Akvariumo stiklas 100x40x50h 200L
 • Dangtis lenkiškas su įmontuotomis 4x 39w T5 lempomis
 • Šildytuvas- Jager  150w
 • Filtracija- Tetrateck ex 600; Eheim 2236; Aquael fan micro.
 • Geizir co2 sistema ir Tunze – 7074.500 co2 difuzorius.
 • Gruntas 5mm.

Priežiūra:

 • vandentiekio vanduo (20%) maišomas su RO (80%). Per savaitę keičiau 20 % akvariumo tūrio.  CO2 “burbuliavo“ nuolat,   1-2  į sekundę ištisą parą. Gruntas nebuvo nusiurbinėjimas. Kasdien“ maitinau“ trąšomis:
 • Easy life profito-6 ml
 • Gliuteraldehidas-12 ml
 • Emasolution Feplant V2-12 ml
 • JBL molio rutuliukai-po 1-2 vnt. kartą per mėn.

 Kelios nuotraukos Crinum calamistratum augančio gamtoje

 

Dėkui už dėmesį

 1. No comments yet.

 1. No trackbacks yet.

*

(Spamcheck Enabled)