Cryptocoryne twaitessi

Cryptocoryne twaitessi -viena rečiausių kriptokorinų, kuri patenka į IUCN raudonąjį Šri lankos augalų sąrašą kaip esanti ypatingame pavojuje išnykti. Ši kriptokorina priklauso keturių kriptokorinų grupei, į kurią dar patenka c. bogneri, c. alba ir c. waseri. Ji nėra tinkama auginti nespecializuotame akvariumuose.

Praėjo beveik pusė metų, nuo tada kai ši kriptokorina išleido apsaugines ataugas žiedui iki kol išleido žiedą ir pražydo.  Buvo išleidusi žiedą anksčiau, tačiau norėdamas nufotografuoti ištraukiau kriptokorinos indelį iš paludariumo, manau dėl to pirmasis žiedas staiga sutirpo. Antrą kartą tos pačios klaidos nedariau ir sulaukiau kol žiedas išsiskleidė.

Tai vienas įspūdingiausiu žiedų kriptokorinų tarpe. Jau pirmosiomis dienomis kai pastebėjau žiedą buvo matoma, kad žiedo viršutinė dalis bus labai ilga. Nuotraukoje žemiau dešinėje žiedas visu savo ilgiu likus dienai iki išsiskleidimo.

Išsiskleidęs žiedas sutrumpėjo, nulinko jo viršutinė dalis, tačiau žiedas vis tiek siekė 11 cm ilgį. Lapų nedaug, vos penki, tačiau lapai galingi. 11×11 cm indelyje auga tik vienas augalas, kuris niekada nesidaugino nei iš ūsų, nei iš šakniastiebio.

Lapai ovalios formos, matiniai, kraštai banguoti. Lapas kietas nors auga 90% drėgmės paludariume. Praėjus dienai, po žiedo išsiskleidimo pastebėjau, kad augalas leidžia antrą žiedą, tačiau šį žiedą nuskyniau, nenorėdamas suvarginti ir netekti augalo.

Žiedas geltonai-baltas, o ties kaklelio viršumi tankūs tamsiai raudoni taškai. Žiedas grublėtas, pakraščiai šiek tiek banguoti. Ši kriptokorina auga žemių, žvyro ir durpių mišinyje ir per 3 metus nei karto nebuvo persodinta. Auga labai lėtai. Vienintelis ir pats svarbiausias dalykas auginant šią kriptokoriną tai nepersistengti su trąšomis, tręšti reikia daug, tačiau trąšos neturi viršyti 500 ~500µS.

Žiedo vidaus šonai  su tamsiai raudonai taškuotu paviršiumi, kuris baveik išnyksta ties piestele.

7

  1. No comments yet.

  1. No trackbacks yet.

*

(Spamcheck Enabled)