עצות פֿאַר גראָוינג אַנוביאַס אויבן וואַסער

Gerai žinoma, kad anubiai yra upių pakrančių augalai. Tačiau tik keletas rūšių gali augti akvariume, kaip pvz: A. afzelii, A. barteri ir kai kurios A. heterophylla variacijos. Netgi ir šios rūšys geriau auga virš vandens, lapai tampa didesni, augalai dažniau žydi. Botanikos soduose anubiai auginami be vandens, durpės ar žemė naudojamas kaip gruntas. Toks auginimo būdas taip pat duoda gerų rezultatų. Kadangi yra daug mažiau vandens lapai tampa stangresni ir tvirtesni. Toks būdas netinkamas mažam, namų šiltanamiui (paludariumui), kuriame, dėl nedidelio tūrio, sudėtinga gera ventiliacija, be kurios substratas gali pūti. Štai kodėl patogu anubius auginti virš vandens, išvengiant dėl vandens cirkuliacijos kylančių nepriimtinų anaerobinių procesų. Taip pat yra geresnės galimybės augalus tręšti ir genėti.

Šiam tikslui gali būti panaudojamas akvariumas su žemu vandens stulpu. Tačiau tokį akvariumą sunku išlaikyti. Teoriškai mums reikalingas terariumas su šoninėmis durimis ir nepralaidžiu dugnu. Priešingai nei tikram terariumui, nereikia skylių, kurios sumažintų taip reikalingą drėgmę ( reikalinga didesnė nei 90%).

Apšvietimui liuminescencinios lempos geriau šiltos baltos spalvos ir lempos turetų būti šiltnamio išorėje, išvengiant augalo lapų nudeginimo. Vandens lygis 5-15 cm yra pakankamas auginti daugumą anubių rūšių. Vandens pompa reikalinga vandeniui judėti. Geriau anubius laikyti atskiruose plastikiniuose induose. Indų naudojimas supaprastina anubių priežiūrą ir persodinimus. Tam puikiai tinkami indeliai nuo jogurto, praduriant šonuose skyles vandeniui tekėti. Indo viršaus kraštai turėtų būti sulig vandens paviršiumi. Smulkus žvirgždas arba molio granulės ( keramzitas) gali būti naudojamas kaip substratas. Kiekvienas augintojas turi savo nuomonę, kokių medžiagų idėti papildomai ( molio, pelenų, durpių). Tačiau praktiškai nėra pastebimas skirtumas naudojant vien tik paprastą žvirgždą. Reiktų vadovautis tik viena taisykle, kad priedų neturėtų būti daugiau nei 1/3 viso substrato, kitaip neišvengite grunto pūvimo ir to pasekoje augalo žūties. Labai dažnai didelis naudojamų durpių kiekis, norint suminkštinti, parūgštinti vandenį, yra nepriimtinas, dėl dažnų vandens keitimų, efektas tampa minimalus. Anubiam reikalingas pastovus tręšimas mineralais. Tai galima padaryti keliais būdais. Galima naudoti trąšas skirtas kambario gėlėm, tačiau kartais jos nėra tinkamai subalansuotos anubiams ir nepatenkins visų jų poreikių. Dažnai yra perdozuojama trąšų, dėl ko augalas suserga. Problema gali būti išspręsta pastoviais vandens keitimais. Kitas būdas panaudoti hidrobiontus, kurie aprūpintų anubius reikalingomis maisto medžiagomis. Tai gali būti sraigės ar smulkios žuvys. Jos maitinsis, terš vandenįatsiras anubiam reikalingų maisto medžiagų. Dar daugiau, sraigės yra labai svarbus organizmas akvariume, jos suėda nykstančius lapus ar kitas augalo dalis. Kita vertus šis metodas turi keletą trūkumų. Pvz: kadangi yra gyvų organizmų akvariume, negalima panaudoti chemikalų prieš atsiradusius vabzdžius kenkėjus ar užpuolusias ligas.

Temperatūra šiltnamyje turėtų būti 22-26ºС. Reiktų vengti tiesioginių saulės spindulių. Kartais naturalus apšvietimas yra naudingas anubių gyvybinėms funkcijoms, tačiau dažniausiai tai priveda prie perkaitinimo, ypač vasaros metu. Anubiai nemėgsta didesnės nei 30 ºС temperatūros ir peršalimo žemiau +20 ºС

Tai viskas. Praktiškai anubius labai nesudėtinga auginti namų šiltnamių sąlygose.

Autorius: Dmitry Loginov

Autorius naudojosi šiuose tinklapiuose randama informacija:

http://www.tropica.ru/modules/ss/item.php?itemid=138

http://www.tropica.ru/forum/index.php?showtopic=20547

Nuotraukos Dmitry Loginov ir Valentina Romanova.

© Dmitry Loginov

© Alexander Grigorov

  1. קיין באַמערקונגען נאָך.

  1. קיין טראַקקבאַקקס נאָך.

*

(ספּאַמטשעקק ענאַבלעד)