ECS 2012

Šių metų Europos kriptokorinų augintojų susitikimas vyko greta Briuselio esančiame Wolvertem miestelyje, Belgijoje. Kadangi pernai nedalyvavau, labai norėjau nuvykti, susitikti su draugais ir pažįstamais. Kelionę susiplanavau dar pavasarį. Pirmą kartą skridau Boeing 737 , pakilom aukštai, labai aukštai…šiek tiek bijau aukščio, bet ko nepadarysi dėl hobio :)

Tik atvykus iš oro uosto į miestą, teko susidurti su apgailėtinu dalyku ( nuotrauka žemiau), net nėra ką daugiau ir besakyti…. Pirmas įspūdis apie briuselį susidarė prastas….

Atvykau anksčiau nei turėjo prasidėti susitikimas, turėjau laisvo laiko tad pasivaikčiojau po miestą. Keliavau ne pagrindinėmis miesto gatvėmis, norėjau bent šiek tiek pajusti tikrą miesto gyvenimą, pamatyti daugiau nei kur sukinėjasi turistai.

Nieko gero nepamatęs užsukau į Laeken parką,  bevaikšiodamas jame sutikau daugybę laisvai  lakstančių triušių, papūgų. Po to aplankiau vieną įžymiausių briuselio objektų Atomiumą ir patraukiau į susitikimą. Susitikimo nuotraukų neturiu, pasistengsiu papildyti postą jomis, kai tik gausiu iš kitų dalyvių.

Sekančią dieną kaip planuota visi dalyviai apsilankėme viename didžiausių Europos botanikos sodų http://www.br.fgov.be/ , sodo plotas virš 95 ha. Norint jį apeiti reikia keliauti ~4km.  Vidury sodo pilis, pilis nėra didelė, tačiau kad ji vizualiai atrodytų didesnė aplink ją iškastas tvenkinys.  Sode yra šiltnamis, kurį minimaliai galima apžiūrėti čia: http://www.br.fgov.be/PUBLIC/PANORAMIC/build_UK/index.html

Vaikščiodamas po parką viename tvenkinių užtikau karpių būrį, besišildantį pakrantėje. Karpiai labai dideli ( minimum nuo 10 kg), nebaugštūs, o kai juos pašėriau turėta batono riekele- vanduo užvirė :)

Šiltnamyje pirmą kartą mačiau įrengta atskirą patalpą, kurioje palaipsniui vaizduojama augalų evoliucija. Takas prasideda nuo vienaląsčių dumblių ir baigiasi žydinčiais augalais.

Deja iš mano auginamų augalų sutikau vos 3 rūšių kriptokorinas, lagenandrą ( Lagenandra toxicaria-nuotrauka žemiau kairėje) ir anubį ( Anubias gilleti- nuotrauka žemiau dešinėje).

Šiltnamyje atskiroje patalpoje auginami žmonių poreikiams naudojami augalai. Nuo maistui vartojamų įvairių javų, vaisių… iki  kaktusų tekilai, rūbams….

 

Kaktusų patalpa atskirta į kelias dalis: Afrikos, Azijos, Amerikos dykumų augalus. Atogražų patalpoje auga viktorijos lelijos…

Po šios ekskursijos visi susirinkome į susitikimo vietą, vyko paskaitos/pasakojimai apie kriptokorinas, augalų mainai. Į  Lietuvą parsivežiau vieną kitą įdomesnį augalėlį, nepasakoju kokie tai augalai, kol jie nepradėjo gerai augti-nenoriu prisikalbėti….

 

Susitikimo metu kalbėta, ir beveik aišku dėl ko tirpsta kriptokorinų lapai akvariume. Gamtoje jos gyvena kur praktiškai nėra trąšų, iki 500mS, tad jų ląstelių mitybos mechanizmas toks, kad ima kuo daugiau ir kuo greičiau, kai tik pasitaiko… pvz nulija…tad akvariume, kai patręšiam, jos ima viska kiek tik gali… ląstalės ima medžiagas tol kol sprogsta.

Pasibaigus susitikimui ir atsisveikinus iki kitų metų, kitą dieną pakeliui į stotį grįždamas namo,  aplankiau kelias turistų lankomas vietas. Taip pat negalėjau neaplankyti futbolos stadiono :)

Daugiau šių metų susitikimo nuotraukų galima rasti čia: http://www.aquaristikszene.ch/Zuechter_Pflanzen/Kettner/kettner.html

Kitų metų susitikimas vyks Vienoje, Austrijoje.

  1. No comments yet.

  1. No trackbacks yet.

*

(Spamcheck Enabled)