Cryptocoryne cordata

C. קאָרדאַטאַ- praėjo 50 dienų nuo tada kai ją parsivežiau iš ECS susitikimo Belgijoje. Tiek laiko reikėjo, kad po vandeniu auginta kriptokorina išleistų žiedą. Žiedas auga labai sparčiai per keletą dienų pasiekė 5 cm dydį. Žiedas puiku, tačiau jis greičiausiai išaugo ne iš gero gyvenimo, tiesiog šį vienetą parsivežiau labai didelį, stiprų ir jis pasikeitus sąlygoms ( nebelikus vandens), bando daugintis.

Nuotraukose matosi likę 5 seni lapai, kurie dar nespėjo sunykti. Naujas išleistas lapas daug mažesnis, ypač jo lapkotis. Tikiuosi, kad tai tik transformacijos į orinę formą pasekmė. Kiek auginu kriptokorinas, pastoviai turėjau problemą su C. cordata grupe, ypač su jos pirmine C. cordata var. cordata variacija. Šis augalas pirmasis, kuris rodo bent minimalų norą augti indeliuose ir akvariume.

Gruntas kurį naudojau šiai kriptokorinai labai paprastas, nors sudėtis nemaža: žvyras, molis, durpės, žemė ir visa kita, kas po ranka :) Svarbiausias kriterijus maišant gruntą buvo, kad jis išliktų laidus vandeniui t.y. užpylus vandens ant grunto paviršiaus jis palengva! turėjo susigerti. Grunto mišinio sudėties proporcijas bandžiau atkartoti vizualiai žiūrėdamas į gruntą kuriame sėkmingai auga c. קאָרדאַטאַ “blassiir c. קאָרדאַטאַ “siamensis”.

 

 

  1. קיין באַמערקונגען נאָך.

  1. קיין טראַקקבאַקקס נאָך.

*

(ספּאַמטשעקק ענאַבלעד)