Cryptocoryne hudoroi

C. hudoroi- šią kriptokoriną pavyko rasti augančią pas lietuvį akvariumistą. Jis ją parsivežė iš Maskvos ir augina po vandeniu ganėtinai sėkmingai. Minėjo, kad reikėjo gero pusmečio nuo pasodinimo, kol pradėjo augti. Vėliau gausiai įsiaugo 20x20cm plote. Pasidalino šiuo augalu su manimi, tačiau aš jo niekaip nepriverčiau augti nei viename iš mano turimų akvariumų. Bandžiau auginti įvairiose sąlygase, bet nesėkmingai.

Labai nesėkmingai po vandeniu, tačiau pakankamai gerai virš vandens. Jau pusantrų metų auginu šį vienetą indelyje. Keista, tačiau ji gerai jaučiasi sename Ada amazonia grunte maišytame su žvyru ir nedideliu kiekiu durpių.

Hudoroi yra viena iš kriptokorinų, kuri labiau mėgsta augti po vandeniu, o auginama virš vandens- sausai, dažniausiai palengva nyksta. Pas mane lapai auga nedideli, pasiekia vos 10 cm ilgį, tačiau nauji lapai auga vis didesni ir gražesni. Viliuosi, kad mano auginimo sąlygose, parinktame grunte ir priežiūros režime ji ir toliau sėkmingai augs, galbūt net pradės daugintis ar pražys. (Įsitikinsiu 100%, kad tai hudoroi)

Comment are closed.