Cryptocoryne alba (2)

Cryptocoryne alba (B736)- pagaliau išsiskleidė man pats gražiausias kriptokorinų žiedas. Pirmą kartą žiedas augo taip lėtai. Pirmą kartą pastebėtos žiedo užuomazgos lapkričio mėn 3 d., o žiedas išsiskleidė tik praėjus daugiau nei mėnesiui -gruodžio 9 dieną.

Nuotraukoje žemiau kairėje žiedas gruodžio 1 d. , dešinėje gruodžio 6 dieną: per penkias dienas paaugo 1,5cm ir siekė 6,0 cm aukštį. Per likusias dienas iki išsiskleidimo nebeaugo- brendo.

Žiede nerasi nei demėtumo, nei atspalvių tik gryną baltą spalvą. Paviršius, pakraščiai lygūs. Žiedas gyvai neatrodo toks įspūdingas kaip nuotraukoje, ypač jei į jį žiūri atokiau atsitraukęs. Indelio dydis 5x5cm, tad nenuostabu, kad pats žiedas labai nedidelis irpaskęsta” miljø. Nuotraukose išsiryškina jo baltos spalvos, forma- kas išskiria jį iš aplinkos.

C. alba auginu durpių ir lenkiško Aqua substrate II mišinyje ( Ada amazonia pakaitalas) . Tai viena iš 4 kriptų kuriai patiko Aqua substrate II. Visom kitom kriptokorinom šis gruntas buvo per trąšus ir jos sunyko, arba nepatiko nestabilūs grunto parametrai praėjus maždaug pusmečui laiko.

Žiedas sunyko gruodžio 14d., praėjus penkioms dienom nuo išsiskleidimo. Jo nykimas toks pat lėtas kaip augimas.

Comment are closed.