C. parva vs C. xwillisii

C. parva (B 1182, coll. Waser) ir C. xwillisii ( B1166, coll. Babics)- pavasario pirmą dieną, tuo metu kai augalams po žiemos šalčių pradėjo kliūti saulės spindulių pražydo dvi Šri Lankos kriptokorinos. Šios kriptos visada buvo auginamos atskirai, tačiau vidury žiemos, dėl techninio broko, du indeliai su šiomis kriptomis krito nuo lentynos. Kadangi augalai fiziškai labai panašūs, nebepavyko jų tinkamai atskirti. Nusprendžiau pasodinti į bendrą indą, ir atskirti vieną rūšį nuo kitos tik pražydinus.

Pirmoji pražydo, kaip vėliau paaiškėjo, c. parva. Iš pradžių maniau, kad tai ne ji, nes tikėjausi žiedo panašaus į esantį šioje galerijoje c. parva.

Apsidžiaugiau, kad pavyko atskirti bent vieną kriptokoriną ir iš karto persodinau šį vienetą į atskirą indelį. Vėliau sulaukiau dar keletos žiedų, tačiau visi jie buvo vienodi. Nuotraukoje žemiau dešinėje matosi kokiamažamano c. parva.

Praėjus apie pusantro mėnesio nuo pirmojo c. parva žiedo pastebėjau naujų žiedų ir pastarieji pagaliau buvo kitokie. Išsiskleidus žiedams iškart paliko aišku, kad tai c. xwillisii.

Žiedų palyginimas:

Daugiau informacijos apie šias kriptokorinas:

http://kriptokorinos.akvaaugalai.lt/category/cryptocoryne-2/c-xwillisii/

http://kriptokorinos.akvaaugalai.lt/category/cryptocoryne-2/c-parva/

  1. Pole veel kommentaare.

  1. Ei TrackBacks veel.

*

(Spamcheck Enabled)